METAL DESTEKSİZ ZİRKONYUM ESASLI KÖPRÜLER

porselen_kronlar_3Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Son teknoloji ürünü bu altyapı estetik ve dayanıklılığı birarada sunabilme özelliğine sahip tek malzemedir.

Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanılılıkla arka bölgedeki köprülerde de tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.

 

Zirkonyum Nedir?

porselen_kronlar_4Uzun yıllar porselen uygulamalarında dayanıklılık sağlamak üzere porselen dişin altında metal bir alt yapı kullanılmaktaydı.

Bu metal alt yapının dişetleri, diş dokusu, genel vücut sağlığı ve en önemlisi estetik yönünden mahsurları bilindiginden, porselen alt yapısında metale alternatif bir malzeme arayışı yıllardır sürmekteydi.

Daha önce tıbbın diger alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyum‘un dişhekimliğinde porselen metalinin yerine uygulanması ile yeni bir devir açılmış oldu.

Çünkü bu yeni zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar dişeti problemi ve allerji yapmamasının yanı sıra, ışık geçirme özelliği ile doğal dişlere yakın estetik ve fonksiyonu yakalamımızı sağlamaktadır.

zirkoryum

Nerelerde kullanılabilir?

  • Tek diş kuron restorasyonları,
  • Köprüler,
  • İmplant üstü kron – köprü çalışmaları.

İLETİŞİM FORMU

By submitting the form you agree that you will be contacted by phone call, text message or email

Contact Us